Online Terapi
Online terapi; çeşitli ve uygun iletişm araçları kullanılarak bireysel veya grup terapilerinin yapıldığı uzaktan uygulanan bir terapidir. Online terapi denildiğinde akla ilk gelen soru ve danışanların en sık sorduğu soru yararlı olur mu? sorusudur. Uzaktan yani online terapide tıpkı yüzyüze terapi kadar yararlıdır. Bu konuya detaylı bakacak olursak eğer danışanlar ve psikoloğun terapinin temel unsurlarına uyması durumu ile alakalıdır. Örneğin; bizler nasıl yüzyüze seansta birşey yiyip içemiyorsan telefonla konuşamıyorsak online seanstada bu ve bunun gibi basit temel unsurlara uymamız durumunda yeterli fayda elde edilecektir. Tüm bunların yanında online terapinin avantajları,
* Terapistin ofisine gitmemize ve bunun için bir plan yapmamıza gerek olmadığı için kendinizi nerde iyi hissediyorsanız orda gerçekleştirebilirsiniz.
* Küçük şehirlerde her alanda uzman bir terapist bulmamın zorluğunu online terapi ile ortadan kaldırabilirsiniz. Kendinize ve problem durumunuza en uygun terapi tekniğini uygulayan bir psikoloğa ulaşabilirsiniz.
* Pandemi döneminde Covid 19 virüs bulaşır mı? kaygısı yaşamadan bir tıklama ile birçok psikoloğa ulaşabilirsiniz.
* Fiziksel bir rahatsızlığınız var ise ve özellikle hareketleriniz kısıtlanıyorsa yerinizden kalkmadan psikologlar ile görüşebilirsiniz.